מזג האויר באמסטרדם

גולשים יקרים, באם אתם מתכננים חופשה באמסטרדם, כדי שלא תמצאו את עצמכם טובלים ציפס במיונז וקופאים מקור בגופייה דקה בלב סופת שלגים, או מזיעים באיזה קופישופ תחת עומס שכבות אימתני ומעיל פליז, כדאי שתדעו מה לקחת אתכם במזוודה לפני שתעלו על הטיסה לאמסטרדם. לפניכם סקירה של מזג אויר באמסטרדם במשך כל ימות השנה. לקרוא ולרוץ לארוז!

כמו כל המדינות באירופה, גם מזג האויר באמסטרדם הינו ממוזג, ומושפע בין היתר מקירבתה אל הים הצפוני, המזמן רוחות ותנועה בלתי פוסקת של אויר. אמסטרדם נעימה ביותר בחודשי הקיץ, וזוהי כמובן העונה המומלצת לבקר בה. אף פעם לא מתלהטת, והחום לעולם לא יעיק, אפילו בשיאו של הקיץ, בו אנו הישראלים רגילים להזיע מאוד, ההולנדים רק מעט מאדימים, חודשים יולי אוגוסט הטמפרטורה הממוצעת נעה סביב  ה 22 מעלות צלסיוס בלבד, כמובן שמגיעים ימים חמים יותר, אך לרוב הממוצע הוא לא יותר משלושה ארבעה ימים בהן הטמפרטורה מתקרבת או מגיעה ל 30. כלכך נעים להסתובב בחולצות דקות, ולהינות מאוויר זורם. בעונה זאת מגיעים מרבית התיירים מכל העולם לעיר אמסטרדם, והכל שוקק חיים.  גם בחודשי הקיץ עלול מזג האויר באמסטרדם להתקדר מעט פתאום וגשם קל עלול להופיע, אל תהיו מופתעים והתכוננו מראש.

זקוקים להמלצה על מלון או מלן דירות באמסטרדם?
השאירו פנייה בעמוד יצירת הקשר שלנו, יועצי אמסטרדם שלנו יחפשו עבורכם וישלחו לכם קישורי הזמנה רלוונטים זמינים. לחצו כאן לעמוד צור קשר - השרות ללא תשלום!

עם סופו של הקיץ מגיע סתיו קצר ונעים של ספטמבר, בו הטמפרטורה נעה סביב  ה 14 מעלות, ומיד אחריו נכנסת עונת החורף הארוכה, בה עולה הלחות, והטמפרטורה יורדת ומתייצבת בין 4-9 מעלות בחורף רגיל, או בחורפים קרים יותר ינועו הטמפרטורות בין 4 לחצי מעלה. בשיאו של החורף, מזג האויר באמסטרדם עלול לזמן ימי קרה וקיפאון, הנישאים על גבן של רוחות המגיעות מסקנדינביה. במשך היום בדרך כלל לא יורדת הטמפרטורה מתחת לאפס, ובלילה נדיר שהטמפרטורה תרד תחת 5- מעלות צלסיוס. החורף באמסטרדם נמדד בין החודשים נובמבר למרץ. אם אתם מתכננים לבקר בחודשים אלה, מומלץ להצטייד בלבוש חם חם, הכולל שכבות רבות, מעילי גשם, כפפות, צעיפים, כובע צמר, ומגפיים אטומות. בין אפריל למאי מתחיל להתנער החורף, ומגיח לו האביב המדהים בפריחתו, צבעונים רבים בשלל צבעים מבצבצים להם בחודשים מאי יוני. הטמפרטורה הממוצעת בחודשים אלה נעה בין 12-17 מעלות. מומלץ ללבוש חולצות ארוכות ומעיל קל ונוח.

כמו כן מזג האויר באמסטרדם נחשב ליבש יחסית, (לא יחסית לארצנו אמנם) כמות המשקעים בה לא גבוהה לעומת מדינות שכנות שלה, לרוב גשמים דקים וקלים או בשמם הנפוץ "גשם אנגלי" מטפטפים לאורך זמן, אך לא נוהגות לפקוד אותה סופות רעמים המלוות בגשמים חזקים וממושכים דרך קבע. כמות המשקעים השנתית עומדת על כ780 מיליליטרים. מזג האויר הנפוץ בין חודש אוקטובר ועד לחודשי האביב הינו שמיים סגריריים אך יציבים, המכסים על השמש לימים רבים, אפרוריות וקור.

 אמסטרדם יפה בכל עונות השנה, לאלה הסובלים מקור מומלץ להגיע בעונות המעבר או הקיץ בהן הטמפרטורה מאפשרת פעילויות חוץ וטיולים. אולם גם בחורף יש בה יופי יחודי, והאופי משתנה ללא הכר. כמובן שבעונת החורף מחירי המלונות והחיים התיירותיים באמסטרדם יורדים משמעותית, ומאפשרים שהות זולה יותר, לבעלי תקציב נמוך הזמנו מלון באמסטרדם ללא עמלה ובמחיר הנמוך ביותר לחצו כאן.

Amsterdam Weather Tip: לפניכם טבלת טמפרטורות ממוצעות באמסטרדם במהלך השנה כדי שתדעו לארוז בהתאם:

ינואר : טמפרטורה ממוצעת נמוכה: 1 מעלות צלסיוס טמפרטורה ממוצעת גבוהה: 5 מעלות צלסיוס.
פברואר: טמפרטורה ממוצעת נמוכה: 1 מעלות צלסיוס טמפרטורה ממוצעת גבוהה: 6 מעלות צלסיוס.
מרץ: טמפרטורה ממוצעת נמוכה: 3 מעלות צלסיוס טמפרטורה ממוצעת גבוהה: 9 מעלות צלסיוס.
אפריל: טמפרטורה ממוצעת נמוכה: 5 מעלות צלסיוס טמפרטורה ממוצעת גבוהה: 13 מעלות צלסיוס.
מאי: טמפרטורה ממוצעת נמוכה: 8 מעלות צלסיוס טמפרטורה ממוצעת גבוהה: 17 מעלות צלסיוס.
יוני: טמפרטורה ממוצעת נמוכה: 11 מעלות צלסיוס טמפרטורה ממוצעת גבוהה: 19 מעלות צלסיוס.
יולי: טמפרטורה ממוצעת נמוכה: 13 מעלות צלסיוס טמפרטורה ממוצעת גבוהה: 22 מעלות צלסיוס.
אוגוסט: טמפרטורה ממוצעת נמוכה: 13 מעלות צלסיוס טמפרטורה ממוצעת גבוהה: 22 מעלות צלסיוס.
ספטמבר: טמפרטורה ממוצעת נמוכה: 11 מעלות צלסיוס טמפרטורה ממוצעת גבוהה: 19 מעלות צלסיוס.
אוקטובר: טמפרטורה ממוצעת נמוכה: 8 מעלות צלסיוס טמפרטורה ממוצעת גבוהה: 14 מעלות צלסיוס.
נובמבר: טמפרטורה ממוצעת נמוכה: 5 מעלות צלסיוס טמפרטורה ממוצעת גבוהה: 9 מעלות צלסיוס.
דצמבר: טמפרטורה ממוצעת נמוכה: 2 מעלות צלסיוס טמפרטורה ממוצעת גבוהה: 6 מעלות צלסיוס.
כמובן מומלץ להתעדכן באופן פרטני בתחזית מזג האויר באמסטרדם ימים ספורים לפני הטיסה שלכם. 

מזג אויר אמסטרדאם,קיץ באמסטרדם, חורף באמסטרדם, שלג באמסטרדם, שמש באמסטרדם, מתי לנסוע לאמסטרדם, מזג האוויר בהולנד, טמפרטורה באמסטרדם, amsterdam weather

ראו גם מזג אוויר באיטליה
ראו גם מזג אוויר ביוון