שוק waterlooplein

שוק ווטרלופליין אמסטרדם  Watrelooplein Amsterdam הינו שוק פשפשים, שוק החשוב ביותר וללא ספק המעניין ביותר באמסטרדם. לשוק קשר הדוק לצעירים, ניתן למצוא בגדים יש שניה שיקים ויוצאי דופן במחירים הוגנים, סרטים, ספריי לגרפיטי  ודוכני אוכל כמובן.

הכיכר בו נמצא השוק נקראת Wateloo על שם הקרב על ווטרלו ב 1815 , הקרב האחרון של נפולאיון נגד צבאות בריטניה ופרוסיה שהיו חלק מהאיחוד האירופי. הכיכר נבנתה ב 1880 בין שתי תעלות,  ותעלת  Houtgracht. השוק הראשון בכיכר היה שוק יהודי אשר נפתח ב 1893, היה לשוק גדול וחשוב.  ב 1941 נסגר השוק עקב רדיפות של הנאצים כלפי היהודים.

לאחר מלחמת העולם השניה, הוחלט להחזיר את השוק הפעם לא כשוק יהודי, אלא ככללי, כאשר בהתחלה היה כבזאר, שוק ווטרלו תפס תאוצה בשנות ה 60 ו ה 70 כאשר צעירים והיפים רבים מכל אירופה מצאו את השוק כמקום מפלט, נקודה בה הכירו אנשים שונים וכמובן למכור את הסחורות שלהם, כיום ניתן להבחין בשאריות של היפים אלו שעדיין מוכרים בשוק את סחורתם. בנוסף להיפים, פנה השוק לתרבות האלטרנטיבית, צעירים שבדרך כלל לא הולכים יש ביד עם הממסד.

בשנים 1977 ל 1984 הועבר השוק למיקום שונה, זאת עקב שיפוצים ובניה בכיכר, בניין הערייה והאופרה. לאחר סיום הבנייה הוחזר השוק למקומו והוא עומד איתן באותו מיקום עד היום, מאחורי בית הערייה של אמסטרדם. כאמור השוק מהגדולים של אמסטרדם, כ 300 דוכנים, חוויתי מאוד, כמעט כל אחד יוכל למצוא שם מציאה, מבגדים עד מגפיים, אביזקים שונים ומשונים, כלי נגינה יד שניה, אופניים ועוד. כל מיני דברים שעולים על דעתכם.

השוק נמצא תחת כיפת השמיים, אך כאשר גשם מפתיע, אזי הסוחרים פותחים גגונים וכל קל יותר לטייל. waterlooplein market צפוף עד מאוד, עם הרבה תיירים, עם זאת, בהחלט מומלץ לבקר שם. שימו לב המקום יכול ליהיות גן עדן לכייסים, הישמרו כך שתהפכו את העבודה שלהם לגיהנום.

Waterlooplein Market Amsterdam
1011 PG Amsterdam
יום ב' - יום ו'  9:00-17:30
יום ש'  8:30-17:30

15 דקות מכיכר דאם, מאחורי מחוז החלונות האדומים.
מתחנה מרכזית  Tram 4
ראו מפה :

הצג מפה גדולה יותר

ראו אתר הרשמי של waterlooplein.