פאבים מומלצים באמסטרדם

פאבים מומלצים באמסטרדם. אמסטרדם זו עיר של פאבים, כן, כן לא רק של קופי שופס. למען האמת הרבה יותר מקופי שופס. אספנו מספר פאבים מומלצים באמסטרדם, בדקנו והגענו למסקנה שהם הטובים ביותר. כך יהיה לכם קל יותר ליישם את המושג,  Pub Crawl, מדובר על לקפץ למספר ברים באותו ערב, חוויה נהדרת ובאמסטרדם זה המקום בשביל לבצע זאת, הן כי מרכז אמסטרדם לא כל כך גדול והן כי יש כל כך הרבה פאבים באמסטרדם.

אמסטרדם זו עיר של אלכוהול, באמתחתם של ההולנדים לפחות שלושה משקאות מאוד מאוד מוכרים, שאת חלקם שותים ביום יום, ישנו החנייבר או ינייבר ( עם J ) שהוא בעצם המקור של הג'יןף אשר יוצר לראשונה בהולנד, ישנה הבירה אמסטל הנהדרת, אשר בעבר היה ניתן לראותה על מדפי הבירות בארץ וישנה כמובן הבירה הייניקן, שהיא אחת הבירות הפופלאריות בעולם ומיוצרת בהולנד.

באמסטרדם יש מאות פאבים, זאת מכיוון שההולנדים שותים, לא רק התיירים. המנטליות של השתייה שונה מזו של ארצנו, הם שותים כמעט מדי יום, אך לא לשוכרה אלא כדרך חיים, כי זה טעים ומרגיע, כדי " לסגור " את היום. היציאה לב ראינה נחשבת בהכרח בגדר " יציאה " למקומיים, אלא כדרך אגב, אחרי העבודה, או לאיזה דרינק לפני השינה. רצוי לומר שהמקומיים יודעים לשתות ובדרך כלל הם לא יסתפקו בכוס בירה אחת, או כס יין אחת.

הרבה מהפאבים, ברים באמסטרדם מכונים  Cafe. במילה זו נכללים פאבים ישנים  Old Fation, שם תמצאו אוכלוסיה בוגרת יותר. פאבים יאפיים מודרנים, פאבים וברים שמושכים עד אמצע הליילה  Late night של תיירים ומקומיים. להלן פאבים מומלצים באמסטרדם :

Chet's Jazz Café
די פשוט להבין שהבר הוא בר ג'אז. הרגשה של שיקגו של שנות ה 30, אנשים אלגנטיים הלוגמים יין ונהנים משיחות ואוכל קל. הרקע מתנגן כאמור מוסיקת ג'אז, בעבר היה המקום מארח הופעות יום יומיות של הרכי ג'אז למיניהם אך כיום ישנן הופעות מצומצמות רק בשישי ושבת עקב טענות השכנים. Hazenstraat 17, שלישי-חמישי 19:00-1:00 שישי, שבת 19:00-3:00

Café Brecht
בר בסגנון בלינאי, ספות כבדות פסנתר קיר, מחזות וספרים, אווירה ל בלון ברלינאי. הבר מציע מלבד אווירה יוצאת דופן גם משקאות גרמניים ברלינאים לרבות בירות ונקניקיות אופייניות. את המקום פתחו סנדרה האוטמאן ובנה. בכל יום האחרון של כל חודש ישנו Open Mic בו לקוחות משפשפים את הגרמנית שלהם ע"י קריאת שירים, סיפורים ומחזות. wetereingschans 157 , ראשון-חמישי צהריים עד 1:00, שישי ושבת צהריים עד 3:00

Jazz Cafe Alto
בר לחובבי ג'אז בלבד, ממוקם במיקום נפלא בליידספליין, מספר חנויות מהכיכר. המקום קטן שתי שורות של שולחנות וכסאות, השירותים במעלה המדרגות הצרות בהמשך הבר. הבר קטן והצע המשקאות די מצומצם, בירות בעיקר, ווסקי, ג'ין וכו.. האווירה מחשמלת. בכל ערב מופעים על בימה קטנה טובי הגאזיסטים באזור.

Pollux Café
בר לתוך הלילה במיקום מצוין מול התחנה המרכזית. בעברו היה הבר למועדון חשפניות ועדיין חלק מהתפאורה ואף מהאווירה עדיין נשארו. המקום מואר בנורות ניאון וכך גם ה Jukebox, תיבת המוסיקה המציעה מוסיקת קלאסית רוק, סול ועוד..בעלי המקופ זוג מאוד כריזמתי אשר הוא מנהל את הבר והיא יושבת עליו ושותה, שלישי-חמישי וראשון, צהריים עד 3:00, שבת וראשון עד 4:00, מטבח עד 20:00. Prins Hendrikkde 121

Cafe Belgique
בר בלגי עם הרבה מאוד בירות, בר קטן מאוד וממוקם בסמוך לכיכר דאם. ראו קישור.

Whisky Cafe L&B
בר חובה לכל חובב וויסקי באשר הוא, ממוקם באזור כיכר ליידספליין, גן עדן של וויסקי, ראו קישור בכותרת.

Bar Lux

Vesper Bar
בר קוקטיילים, אשר העלה את הרף של בר קוקטיילים בעיר, מומלץ לחובבי הג'אנר, ראו קישור בכותרת.

Okura Hotel
יוקרתי, יקר, מפואר עם נופים מרהיבים של העיר ובכלל, למי שרוצה להתפנק באמת.