שווקי פרחים באמסטרדם

שוק הפרחים באמסטרדם- Flower market Amsterdam- Bloemenmarkt את השוק היחודי במינו הזה בשמו המקומי  Bloemenmarkt  בלומנמרקט ,חובה עליכם לפקוד בין אם אתם אנשים רומנטיים, קשוחים, של עיר או של כפר, של טכנולוגיה או של אדמה. צבעוניותו, ריחניותו ועושרו האין סופי כמעט, ימלאו כל לב בהתרגשות.

לאורך תעלת הסינגל-singal (שהיא אחת העתיקות מבין התעלות בעיר) הממוקמת ברובע Rembrandtplein, בין הרחובות Koningsplein ל-Muntplein, פחות מעשר דקות הליכה מכיכר דאם המפורסמת, בליבה של העיר אמסטרדם, צפות להן בנחת עשרות סירות קנו עמוסות במאות סוגים של פרחים צבעוניים מרהיבים, פקעות יחודיות ופופולריות, פרחים מיובשים, זרעים, כלי גינון, פתרונות בתחום הגינון, הטיפוח ועוד, עליהן מנצחים בגאווה מוכרים חייכניים (או מאדימים) וכל אלה מתנדנדים להם בחן עם כל תנועה של המים. למרות שנוהגים לכנותו בשם השוק הצף, הדוכנים עצמם אינם צפים על המים אלא מונחים ביסודיות על הקרקע, אם תציצו דרך הדוכן תחזו באותן סירות המביאות את הסחורה ומשמשות פינה לארוחת הצהריים של המוכרים. בין הפרחים היותר פופולריים בשוק תימצאו סוגים שונים של נרקיסים, צבעונים, חמניות נוי, מינים שונים ומשונים של צמחים מרחבי העולם. שוק הפרחים באמסטרדם הינו יחיד מסוגו בעולם, הוא התחיל את דרכו אי שם בשנת 1862 ומאז בכל שנה פוקדים אותו עשרות אלפי אנשים מכל קצות תבל, כדי להתרשם, לשאת ולתת, לשוחח ולטבוע בצמחים המופלאים הללו. 

Amsterdam Tip: למי שאוהב פרחים ישנו מוזיאון מקסים המוקדש כולו לפרח המזוהה ביותר עם הולנד הלא הוא הצבעוני. המוזיאון מספר על ההסטוריה של הפרח, על אופן התגלגלותו לאירופה ועל תקופת "הטוליפ מאניה" של המאה 17. כמו כן המוזיאון מציע חנות מזכרות העוסקת כולה בפרחים המשגעים הללו. מומלץ מאוד. המוזיאון נמצא בכתובת: Prinsengracht 112 ופתוח כל יום בין 10:00 ל18:00 . מחיר כרטיס למבוגר 4 יורו סטודנט 2 יורו וילדים בחינם.  לאתר הרשמי לחצו על
הפרח.

השוק אסטטי בצורה בלתי רגילה, ומעורר השראה, הסדר בדוכנים שובה כל לב, וניכר שנעשה במחשבה רבה. המחירים סבירים פלוס, מכיוון שהשוק איננו תיירותי בלבד אלה ממש מקיים סחר מקומי יומיומי, קשה להעלות את המחירים באופן לא הוגן, והדוכנים נמצאים בתחרות מתמדת ההופכת את אפשרויות המיקוח לגבוהות יותר. ישנן הצעות שוות במיוחד לדוגמא, ניתן לקנות כ50 צבעונים נהדרים במחיר שישה יורו בלבד! קחו אל המלון שלכם תריסר ורדים ריחניים, או סיגליות זוהרות.

כאמור ישנה בעייתיות בהעברת צמחים ממדינה למדינה מחשש להעברת מחלות ומזיקים לכן שימו לב בעת קנייתכם האם הפריט מאושר ליצוא, בדרך כלל יהיה כתוב על האריזות ובמידה ולא, שאלו את המוכרים, מרביתם מנוסים ביותר בנושא ויוכלו לעזור לכם בהחלטה.

שוק הפרחים באמסטרדם פעיל בכל עונות השנה בשעות נוחות: ימי שני עד שישי, משעה 09:30 ועד 17:30 ובימי ראשון משעה 11:00 ועד ל17:30. 

דרכי ההגעה הן רבות ונוחות, ניתן להגיע בחשמלית: 1, 2, 5 ואז לרדת בתחנת Koningsplein, או לקחת את קוי החשמליות הנעות במעגלים בכל רחבי העיר, מספר 9 ו14 ולרדת בתחנת Rembrandtplein, כמו כן עומדים לרשותכם גם קוי אוטובוס מספר 355, 357, 359, 361, 363 גם כאן יש לרדת בתחנת Rembrandtplein. בנוסף לדוכנים הצפים, האיזור מציע בתי קפה חביבים (בהם מוצעים גם פרחים מסוג שונה במקצת:), דלפקי פנקייקים מקומיים, פינות חמד ואוירה נינוחה ומשרת שלווה. הכתובת הרשמית - Singel 508 Bloemenmarkt  אתר אינטרנט
http://www.keesbevaart.nl/indexenglish מספר טלפון לבירורים 8282 625 20 31+ 

   

ראו גם מלונות באמסטרדם