שוק Albert cuyp

שוק  Albert Cuyp הינו שוק מאוד פופלארי באמסטרדם, יתרה מזו הוא השוק הסואן ביתור בהולנד והגדול ביותר באירופה. השוק ממוקם משכונת  De Pijp, או באנגלית  The Pipe. שכונה הנמצאת ברובע  Oud-Zuid כלומר  old south. דרומית למרכז הולנד, לא רחוק מפארק וונדל.

אלברט קוייפ  Albert Jacobsz Cuyp היה צייר הולנדי מהמאה ה 17, אשר היה ידוע בשל ציוריו המדהימים של נופים. השוק נבנה ב 1904, ב 1905 היה פעיל רק בימי שבת וב 1912 הפל השוק ליהיות פעיל שישה ימים בשבוע. בתחילת דרכו של השוק היה מעבר לתחבורה, אך זה בוטל במרוצת השנים.  כיום מציע השוק כ 300 דוכנים ממזון, ירקות, פירות, גבינות, דגים מאכלי ים, בגדים, קוסמטיקה.

השכונה  De Pijp ידועה בקוסמופוליטיות שלה, עמים אתנים כמו טורקים, מרוקו וכו.. כך גם השוק,  Albert cuyp מציע מלבד המוצרים שהוזכרו, גם מוצרים אתנים המתאימים לעמים אלו, תבלינים, או מוצרים שונים. כמו כן סביב השוק תוכלו להנות ממסעדות מיוחדות המאפיינות עמים שונים, וכמובן ברים.

Albert Cuyp Market הינו מהאטרקציות הפופלאריות באמסטרדם, תוכלו למצוא מוצרים מעניינים למדי, לרבות המאכל הנהדר  Stroogwafels, ופל העשוי מחמאה, אשר עליו נוזל כרמל.
כמו בכל מקום תיירותי והומה, חשוב להישמר מכייסים. תהנו.

Albert Cuyp Market
רחוב Albert cuyp בין רחוב  Fredinand Bolstraat לרחוב  Van Woustraat.
יום ב' עד ש'  9:30-17:00
יום א' סגור.

ראו מפה :

הצג מפה גדולה יותר

 

ראו עמוד רשמי של  Albert cuyp Ansterdam

ראו עמוד שוק  Waterlooplein Amsterdam .