הומואים ולסביות באמסטרדם

אמסטרדם  The Gay Capital of The World , זהו הכינוי של אמסטרדם בנושא, לא סתם  מכנים את אמסטרדם כך, לא תמצאו בכל העולם ריכוז אטרקציות של הומואים לסביות כמו אשר במרכז אמסטרדם. אמסטרדם נהפכה להכי פופלארית בהקשר של הומואים ולסביות עקב היכולת קבלה והסובלנות של אנשי העיר לגבי שונים ולא רגילים, כך כבר מאות בשנים, זה לא מצב יחסית חדש כמו בשאר חלקי העולם, אשר רשויות וממשלות היו מתנכלים להומואים ולסביות כל רוב שנות המאה ה 20.

כבר ב 1811 הומואים ולסביות באמסטרדם קיבלו מעמד חוקי, ב 1927 נפתח הפאב גיי הראשון   Cafe't Mandje ב  Zeedijk 63 , למען האמת זה אולי הבר הומואים לסביות הראשון בעולם, אם לא בין הראשונים. ב 1946 הארגון הומואים לסביות הראשון האמסטרדם  COC  Center of culture and Leisure, ארגון אשר מקדם זכויות, תומך בקבוצות וביחדים מהקהילה, מקדם הרצאות בתיכונים ובעל אינפורמציה כללית על הומואים לסביות באמסטרדם ובכלל, כמו למשל מקומות מפגש יחודיים של הקהילה. 1987 נבנה ה  Homomonument אנדרטה לזכר ההומאים לסביות אשר קיפחו את חייהם במלחמת העולם השניה.

בשבוע הראשון של אוגוסט נערך מצעד הגאוה של אמסטרדם, מצעד חגיגי וצבעוני, ריקודים מוסיקה, אמסטרדם הרבה יותר צבעונית ואף ניתן לצפות בחלק מהמצעד צף בין התעלות המלכותיות של אמסטרדם. החגיגה נמשכת כל הלילה, אם לא ברחובות אז במועדונים של הקהילה.

ב 2001 נישאוים חד מיניים אושרו ע"י ממשלת הולנד ועיריית אמסטרדם, הולנד היא המדינה הראשונה אשר אישרה לנשואים חד מיניים. יותר מזה ראש עיריית אמסטרדם חיתן את הזוגות הראשונים שהתחתנו כהומואים לסביות באמסטרדם.
אמסטדם היא עיר מדהימה ביופיה, מוזיאונים רבים, תעלות, אטרקציות, אמסטרדם היא עיר מתירנית וגאה, עיר הבירה של ההומאים ולסביות.

קצת פאבים ומועדונים

Cafe't Mandje
הפאב הכי חשוב באמסטרדם בהקשר לקהילה, כפי שנאמר הפאב הוקם ב 1927 , ע"י  Bet Van Bereen אשר כבר אז הסתובבה בבגדי עור על אופנוע, הגברת הלכה לעולמה ב 1967, אחותה לקחה את המקום תחת חסותה אך ב 1982 נפטרה גם כן, המקום נסגר ונפתח שוב ב 2007. מלבד שבמקום ישנה אווירה מדליקה, הם לא שינו יותר מדי בתפוארה כלומר הפאב די נאמן לאיך שהיה נראה בימים עברו. מומלץ בחום לכל תייר בשאר הוא ןבעיקר לחברי הקהילה הגאה. Zeedijk 63

Cockring
פאב פרוע ואטרקטיבי, שוכן בקצה החלונות האדומים, מציע ריקודי סטרפטיז, די גיים מעולים, מוסיקת האוס וטכנו, ריקודים ללא חולצות, מי שמעוניין בקצת יותר שקט מוזמן לעלות לרומה השניה. פעמיים בחודש בימי ראשון מציע המקום מסיבת סקס, כל יום ראשון שלישי של החודש מסיבת דיסקו אסייתי. Wormoesstrat 96 .

Amstel 54
אמסטל 54 חודש  2007, הבר מיינסטרים יחסית לברים של הקהילה, מוסיקה אופנתית ודי ג'יים , וידאו גיי בר הראשון באמסטרדם, הבר נע בין  Old Fasioned למודרני. לעיתים ניתן למצוא הופעות דראג ורקדנים או רקדניות. בסך הכל בר אדיב ומגניב ליהיות בו. Amstel 54

Bump
בר יחסית חדש, כייפי וסקסי, בר גדול עם שתי קומות, רחבת ריקודים, קוקטיילים ומאכלים קלים. הבר החדש והחם של אמסטרדם נפתח ב 2011 שוכן בבניין היסטורי. די ג'יים מנגנים, לאונג' משחקים ואיזור עישון. הקהל בעיקר צעיר שנות העשרים ומעלה. Kerkstraat 23

זקוקים להמלצה על מלון או מלן דירות באמסטרדם?
השאירו פנייה בעמוד יצירת הקשר שלנו, יועצי אמסטרדם שלנו יחפשו עבורכם וישלחו לכם קישורי הזמנה רלוונטים זמינים. לחצו כאן לעמוד צור קשר - השרות ללא תשלום!