רייקסמוזואים, The Rijkmuseum

רייקסמוזיאון הינו מהמוזיאונים החשובים בעולם, המוזיאון הלאומי של הולנד. ממוקם באמסטרדם הולנד, בכיכר המוזיאונים Museumplein. המוזיאון קיים כבר יותר מ 200 שנה, עבר במשך השנים מיקומים ושיפוצים ועדיין עובר. במוזיאון אחד מהאוספים עוצרי הנשימה שיש בעולם האומנות. שמות כמו  Johannes Varmeer, Frans Hals, Jan Steen ואיך לא? הגדול מכולם רברנדט Rembrandt Van Rijn עם ציורו המשפיע והמרהיב  " The Night Watch " , אשר בו הצליח להביע ולתפוס את הרעיון של " תנועה " ועבודת אור וצל במיימדים יחסית ענקיים.

המוזיאון החל את דרכו ב 1800 בעיר האג  Dan Haag או דן האך, במערב הולנד דרומית לאמסטרדם. דאז היה נקראת " הגלריה הלאומית של הולנד ", ב 1808 אחיו נאפוליון בונפרטה, לאוי בונפרטה אשר היה סוג של מלך על הולנד, העביר את הגלריה להולנד. תחרות ארכיטקטורה נערכה ב 1863 על בנייתו של בנין הרייקסמוזיאון, לא היו זוכים. מקום שני הגיע האדריכל  Pierre Cuypers. מספר שנים מאוחר יותר בשנת 1876 נערכה תחרות בשנית, אך הפעם היה זוכה והוא זוכה במקום השני בתחרות הקודמת  Pierre Cuypers. המוזיאון נפתח ב 1885, בניין נעשה בסגנון גוטי / רנסאנס ועם אלמנטים הולנדים.

ב 1890 החלו בבניית בניין נוסף כתוספת למבנה הקיים, החליטו על רעיון יפה ומקורי בו השמשו בלבנים שבורות מבניינים ישנים, כך שהבניין החדש כאילו מציג תערוכה של האדריכלות ההולנדית. ב 1906 האולם בו שוכן הציור " משמר הלילה " שופץ. המשך השנים היו עוד מספר שיפוצים וחידושים, אחד מהם ב 1996 Philip Wing. ב 2003 נכנסו לשיפוץ כללי נוסף אשר אמור להסתיים בחורף 2013. אל דאגה, עדיין ניתן לראות את התערוכה.  " The Masterpieces " הינה שם התערוכה המצומצמת הנערכת באגף  Philp Wing, תערוכה עוצרת נשימה של יצירות צופת.

The Rijkmuseum, משמעות השם  The State museum. השם ניתן ב 1815. מלבד יצירות מופת של אמנים הולמדים כרבראנדט וואן גוך. ניתן לצפות בתערוכה רחבה של אומנות אסייתית, אומנות בכלל, חפצים היסטורים כאלו או אחרים. כאמור המוזיאון ממוקם ב  Museumplein, יחד עם הרייקס בכיכר המוזיאונים ישנם מוזיאון ואן גוך וה  Stedelijk, מוזיאון לאומנות מודרנית ועיצוב. תהנו.

The Rijksmuseum
9:00-18:00
1 לינואר סגור.

14 יורו למבוגר
צעירים מתחת לגיל 18 - חינם.
ראו מפה :

הצג מפה גדולה יותר

 אתר הרשמי של המוזיאון rijks .

למוזיאון אנה פרנק באמסטרדם.

זקוקים להמלצה על מלון או מלן דירות באמסטרדם?
השאירו פנייה בעמוד יצירת הקשר שלנו, יועצי אמסטרדם שלנו יחפשו עבורכם וישלחו לכם קישורי הזמנה רלוונטים זמינים. לחצו כאן לעמוד צור קשר - השרות ללא תשלום!