מוזיאון אנה פרנק

מוזיאון אנה פרנק, אנה פרנק הוא שם המזוהה כאחד מהסיפורים העצובים בהיסטוריה של העולם המודרני, אחד מהסיפורים המזוהים לאכזריות המין האנושי. אנה פרנק הייתה בת 16 כאשר מצאה את מותה ע" הנאצים. בשנים האחרונות לחייה ניהלה יומן אישי, אותו כתבה במחבוא בו הסתתרה מהגרמנים, היא, משפחתה וחברים נוספים. היומן של נערה יהודיה גרמניה בת העשרה נמצא לאחר המלחמה ונגע למיליונים, עקב סיפורה המרגש הוחלט לשמר את המבנה ולהפכו למוזיאון אנה פרנק ולהנצחת השואה.

המבנה בוא התחבאו נבנה ב 1635, ב 1739 נבנה החלק הפנימי הפונה לתעלת  Prinsengracht,  בתחילה שימש לבית מגורים, אך במרוצת השנים השתנה תפקידו של המבנה אם זה מחסן, או בית חרושת ליצור כלי בית, ב 1930 הפך ליהיות בית חרושת חלקי ליצור פסנתרים, ב 1940 שימש למפעל החברה שבה עבד אביה של אנה פרנק, אוטו פרנק. הכניסה למקום המסתור הייתה מאחורי ארונית תיקיות בקומה השלישית.

בשלב מסוים במלחמה ובכיבוש הולנד ע"י הנאצים ( למרות שהיו נייטראלים ), הוחלט שהיהודים מחויבים להתייצב במחנות עבודה, זה הזמן בו הוחלט להכנס אגף הסודי כפי שאנה פרנק כינתה את המבנה,  כדי שלא יראה חשד, לקחו איתם בני המשפחה פרטי לבוש בודדים מכיוון שאסור היה ליהודים להסתובב עם בגדים רבים, השאירו את החתול מאחוריהם והשאירו " הוכחות " לכך " שהם עזבו לשוויץ.

בני משפחת פרנק שהו במחבוא מ ה 6 ליולי 1942 עד ל 4 באוגוסט 1944, לאחר שהנאצים פרצו למבנה. במשך התקופה הצטרפו למחבוא מספר נוסף של פליטים ורדופים, אנה ציינה ביומן את מערכת היחסים איתם ואת אופיים שלא תמיד היה קל. במשך כל אותה תקופה עזרו למתחבאים אנשים מקומיים, אלו סיכנו את חייהם כדי לעזור. האדם אשר הלשין על מקום המסתור נותר אנונימי עד היום, מספר חשודים ומספא תאוריות ע" ביוגרפים שונים, אך ללא הצלחה. התוצאה, ידועה וכואבת, מלבד אביה של אנה פרנק, כל בני המשפחה נרצחו.

מוזיאון אנה פרנק, לאחר המלחמה נתגלה היומן וכאמור נגע לעולם, המונים החלו עולים לרגל למקום המסתור בו שכנה משפחת פרנק. ב 1955 הגברת אשר המבנה היה שלה רצתה להרוס את המבנה, אך אז החלו הפגנות נגד, אם זה הפגנות פיזיות, או מחאה תקשורתית. לבסוף ב 1957 הוחלט שהמבנה יהפוך למבנה לשימור, הבניין הסמוך נקנה ומשמש לכניסה למוזיאון אנה פרנק. ב 1960 נפתח בית אנה פרנק לציבור והפך למוזיאון. ב 1999 לאחר שיפוץ, מלכת אמסטרדם חנכה אותו.

כיום מוזיאון אנה פרנק הוא מהאטרקציות החשובות באמסטרדם, כאשר מגיעים אליו מאות אלפי אנשים בשנה ולעיתים אף מעל מיליון תיירים.

Anne Frank Museum
Prinsengracht 236-237
9 יורו מבוגר
4.5 יורו 10-17

15 ספטמבר - 14 מרץ
9:00-19:00
שבת - 9:00-21:00

15 מרץ - 14 ספטמבר
9:00-21:00
שבת - 9:00-22:00

ראו מפה

הצג מפה גדולה יותר

 אתר הרשמי של  Anne Frank house.

זקוקים להמלצה על מלון או מלן דירות באמסטרדם?
השאירו פנייה בעמוד יצירת הקשר שלנו, יועצי אמסטרדם שלנו יחפשו עבורכם וישלחו לכם קישורי הזמנה רלוונטים זמינים. לחצו כאן לעמוד צור קשר - השרות ללא תשלום!